20 évvel ezelőtt egy összetartó közösség tagjává váltunk. Az EU-csatlakozásnak köszönhetően szabadabban élhetünk, mint valaha. Új kapcsolatokat építettünk, közös élményeket szereztünk, együtt fejlődünk és számíthatunk egymásra.
Ismerjen meg hazai sikertörténeteket, melyek jó példái annak, hogyan lettünk mindannyian többek az uniós tagság által. Ünnepeljük együtt az elmúlt 20 évet!
Boldog huszadikat, Magyarország! – Ünnepeljük együtt 20 éves EU-tagságunkat!
Kattintson a videóra, és ünnepeljünk együtt!
Inspiráló történetek
Hornicz Bernadett vezetésével a Pécsi Gloves International (PGI) a hagyományos magyar kézművességet ötvözi a modern technológiákkal. Az uniós csatlakozásunk révén a cég a globális piacon is megjelent. A Pécsi Kesztyű ma már a világ legelismertebb luxusmárkáinak dolgozik, és olyan sztárok kedvence, mint Madonna, Lady Gaga és Rihanna.
Szilvia és férje, Giuliano a budapesti Cioccolatte fagyizóikban olyan különleges kulináris élményt kínálnak vendégeiknek, amely az olasz és a magyar kultúra találkozásából született. Az Unió adta lehetőségeknek köszönhetően a legjobb alapanyagok, a nemzetközi szakértelem és a két ország gasztronómiai hagyományainak fúziója teremt igazán egyedi ízélményt.
Katalin, a NeWeld tulajdonosa és ügyvezetője édesapja ipari vezetői példáját követve, szakma iránti szeretetet és alázatot örökölt. Külföldi tanulmányai után hazatért, majd Bátonyterenyén felépítette keményforrasztással és fémalkatrész gyártással foglalkozó cégét, amely mára neves autógyártók beszállítója lett.
Berecz Stéphanie a Loire folyó mentén született, szülei a mezőgazdaságban dolgoztak, onnan hozta magával a természet szeretetét. Franciaországban a bornak nagyon fontos szerepe van, ezért tanult ő is borászatot Bordeaux-ban.
Panni, a Hangya Tanoda fiatal diáklánya a Napkerék Egyesület programjának köszönhetően jelentős támogatást kap tanulmányaihoz és ahhoz, hogy felzárkózhasson jobb körülmények között élő kortársaihoz.
Tóth Péter 34 éve spanyolországi agrártanulmányai során találkozott Juan Vicente Olmos-szal, akivel közösen kezdtek hozzá a mangalica sertésfajta megmentéséhez. A rendszerváltás, uniós csatlakozásunk, valamint a spanyol piac nyitottsága kulcsszerepet játszottak abban, hogy a mangalica világhírű lett.
Mészáros Andrea, a Kék Madár Alapítvány vezetője elhivatottan dolgozik azon, hogy a fogyatékossággal élő emberek is a munkaerőpiac aktív szereplői legyenek. Ezért alapította meg a szekszárdi BeSweet Csokoládémanufaktúra és Látógatóközpontot, ahol 20 hátrányos helyzetű embernek biztosít megbízható munkahelyet.
Lehelnek már a Szolnoki Szakképzési Centrum diákjaként is a kémia volt a kedvenc tantárgya. A Pálfy-Vízügyi Technikumban végzett.
Laci életét egy uniós program keretében kapott műtüdővel mentették meg az orvosok a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetben.
Bán Adrienn történelem szakos egyetemi hallgató, akinek szenvedélye az amatőr színjátszás. Több uniós diákprogramnak köszönhetően lehetősége nyílt arra, hogy megismerje Európát, és közben felfedezze a szabad utazás és a tanulás örömét.