Ugrás a fő tartalomra
Magyarországi Képviselete
Berecz Stéephanie
Ferenc Dancsecs
Berecz Stéphanie

borász, tulajdonos

Berecz Stéphanie a Loire folyó mentén született, szülei a mezőgazdaságban dolgoztak, onnan hozta magával a természet szeretetét. Franciaországban a bornak nagyon fontos szerepe van, ezért tanult ő is borászatot Bordeaux-ban. Magyarországra eredetileg csak három hónapra érkezett egy szakmai projekt keretében, ám közben megismerte férjét, és miatta 1994-ben hazánkba költözött. Stéphanie szerint a közös kulturális értékeknek köszönhetően nem volt nehéz országot váltania. 

Stéphanie azonnal beleszeretett a tokaji borvidékbe és annak különleges szőlőjébe. Akkori párja szőlőműveléssel foglalkozott, ezért 2002-ben megalapították saját családi pincészetüket. Először mindössze 2 hektárjuk volt, de idővel szépen fejlődött a birtok, hamarosan tovább tudták növelni a területüket. Ma pedig közel 8 hektáron termelnek. Jelenleg 14 országba, többek között az Egyesült Államokba, Angliába, Svájcba, Franciaországba, Hollandiába, Dániába, Németországba, Ausztriába, Belgiumba és Dániába is exportálnak és évente 22-24 ezer palacknyi bort készítenek. Apránként fejlődnek, a pici, de biztos lépésekben hisznek. Most négyen dolgoznak a pincészetben, és szeretnék a létszámot hat főre növelni. 

A tokaji borvidék különlegessége a vulkanikus talajnak, az éghajlati viszonyoknak és a több évszázados borkészítési hagyományoknak köszönhető. A sajátos mikroklíma lehetővé teszi a világhírű tokaji aszú és más egyedülálló italok készítését. Tokaj egyedisége mindig is vonzotta a borszakértőket és borkedvelőket a világ minden tájáról, akik itt felfedezhetik a tradicionális és modern borászat találkozását. 

A pincészet különleges helyen, az egykori rangos mezőváros, a borvidék egyik legdélebbi települése, Tarcal szívében található. A tarcali területek már a régi feljegyzések szerint is kiemelkedő szőlőterületnek számítottak a borvidéken. 

Berecz Stéephanie

A bornak kultúrája van és kapcsolatot teremt, ilyen szempontból kicsit hasonlít az Európai Unióra. A nemzetek közötti párbeszéd, a közös kulturális elemek összekötnek minket.

Berecz Stéphanie

A vendégek és a szakma egyaránt visszaigazolják, hogy Stéphanie és családi borászata kiváló úton halad. Bár kicsi, mégis rendkívül magával ragadó hangulatot áraszt. Stéphanie örömmel fogad mindenkit, aki szeretne kiszakadni a rohanó világból, megpihenni és egy kellemes beszélgetés során felfedezni a borkultúrát.

A pincészet vonzereje nem áll meg Magyarország határainál, rendszeresen érkeznek látogatók például Belgiumból, Franciaországból és más európai országokból. Stéphanie francia borászati tudása és a magyar borvidék öröksége tökéletesen kiegészítik egymást, az uniós csatlakozás pedig lehetőséget biztosít neki, hogy vállalkozása tovább fejlődjön. 

A borásznő szerint a határok könnyű átjárhatósága mellett az egységes piacnak is számos előnye van, ő ezeket például a pénzügyek, az adminisztráció, főleg a vámkezelés terén érzi. A fejlesztés lehetőségét az eszközbeszerzés és a terjeszkedés során is megtapasztalta, mert az Uniónak köszönhetően épült egy napelemmel ellátott palackraktár és egy hangulatos kóstolóterem is a pincészetben.

Berecz Stéphanie, aki már gyönyörűen beszél magyarul, és legalább annyira magyar, mint francia, kiemeli, hogy a Tokaj márkanévnek világszerte van egyfajta bája, az emberek szeretik, éppen ezért jó lenne, ha minden asztalra kerülne tokaji bor. Ő tesz ezért és bízik benne, hogy a Kikelet finom nedűi mások mindennapjaiba is színt és különleges ízeket csempésznek.

 

Kapcsolódó hivatkozások:

https://tokajkikelet.hu

További történetek

Katalin

Katalin, a NeWeld tulajdonosa és ügyvezetője édesapja ipari vezetői példáját követve, szakma iránti szeretetet és alázatot örökölt. Külföldi tanulmányai után hazatért, majd Bátonyterenyén felépítette keményforrasztással és fémalkatrész gyártással foglalkozó cégét, amely mára neves autógyártók beszállítója lett.

Panni, a Hangya Tanoda fiatal diáklánya a Napkerék Egyesület programjának köszönhetően jelentős támogatást kap tanulmányaihoz és ahhoz, hogy felzárkózhasson jobb körülmények között élő kortársaihoz.

Tóth Péter 34 éve spanyolországi agrártanulmányai során találkozott Juan Vicente Olmos-szal, akivel közösen kezdtek hozzá a mangalica sertésfajta megmentéséhez. A rendszerváltás, uniós csatlakozásunk, valamint a spanyol piac nyitottsága kulcsszerepet játszottak abban, hogy a mangalica világhírű lett.

Mészáros Andrea

Mészáros Andrea, a Kék Madár Alapítvány vezetője elhivatottan dolgozik azon, hogy a fogyatékossággal élő emberek is a munkaerőpiac aktív szereplői legyenek. Ezért alapította meg a szekszárdi BeSweet Csokoládémanufaktúra és Látógatóközpontot, ahol 20 hátrányos helyzetű embernek biztosít megbízható munkahelyet.

20 éve együtt